פורים ספרים לחג פורים

פורים - ספרים מומלצים בנושא חג פורים

המלצה על שלושה ספרים אהובים שמתאימים לחג פורים

פורים הוא ללא ספק החג האהוב עלי! ולא, זה לא רק בגלל שאני חוגגת יום הולדת בפורים :) חג פורים מזמין אותנו להתחפש, לרקוד, לשמוח ולאכול אוזני המן בטעם שוקולד! כמו תמיד אני ממליצה לעשות עם הילדים פעילויות מהנות ולשלב ספרים ברוח חג פורים! המשיכו לקרוא כדי לקבל המלצה חמה על ספרים מומלצים בנושא חג פורים...

חג פורים – ספרים מומלצים

חג פורים הוא החג הצבעוני ביותר בלוח השנה! הנסיון שלי מראה שככל שנתכונן אליו יותר, ככה הילדים שלנו יהנו יותר. הטרמה לקראת חג פורים יכולה להיעשות דרך ספרים, שירים, משחקים וחוברות פעילויות לחג פורים

הביצה שהתחפשה – דן פגיס

הביצה שהתחפשה הוא ספר ילדים קלאסי. בסיפור מסופר על "ביצה שלא רצתה להיות ביצה". הביצה מתגלגלת בעולם ומחפשת מקום בו היא תרגיש נוח יותר עם עצמה. בדרך היא מתחפשת לפרח, פטרייה, סל, שעון, ליצן, כד ואפילו תפוח! לסיפור יש מסר חשוב מאוד על היכולת שלנו להאמין בעצמינו ולאהוב את עצמינו כפי שאנחנו בדיוק. 

הנקודות הצבעוניות של פיתי החיפושית- חלי גולדנברג

פיתי החיפושית היא פרת משה רבנו. כמו כל ילדה, היא אוהבת להשתולל בדשא, לשחק מחבואים ותופסת עם אחיה, ולטייל עם המשפחה. הסיפור מתחיל כשפיתי ראתה את השתקפותה בשלולית המים והבחינה שרק לה יש נקודות צבעוניות על הגב! פיתי גילתה כמה היא שונה, נבהלה ופרצה בבכי. לסיפור יש מסר מרגש וחשוב: מציאת הייחודיות שבכל אחד מאיתנו, אהבת השונה והמיוחד.

מעשה באוזני המן – לוין קיפניס

מעשה באוזני המן הוא סיפור קלאסי בחרוזים על סבתא בלהה וסבא חבקוק. השניים מכינים אוזן המן לכבוד פורים. הכינו וטרחו ולבסוף יצא אוזן המן ע-נ-ק. מרוב שהיה גדול, התקשו השניים להוציאו מהתנור. כל השכנים באו לעזור, את התנור צריך היה לשבור, במנוף להרים את אוזן ההמן ואחרי מסע בעדלאידע הביאוהו לכיכר השוק וכיבדו את כל מי שרצה לטעום. סיפור על צניעות, עזרה הדדית ועבודת צוות.

לקריאה נוספת בנושא: איך להתכונן לחג פורים – לחצו כאן

לרכישת חוברת פעילויות לחג פורים – לחצו כאן

רוצה לקבל ידע וכלים למייל?

דילוג לתוכן