בן שנה וחצי לא מדבר

דרך למילים ראשונות - התפתחות שפה

בואו ללמוד איך לגרום לילד שלכם להתחיל לדבר

כשילדים מתמודדים עם עיכוב שפתי, ההורים מרגישים חסרי אונים. מצד אחד הם רוצים לעזור להם ולהתחיל לקדם אותם כך שיתחילו לדבר, מצד שני, הם רוצים לדחות את ההגעה למכון להתפתחות הילד, לאבחונים ולטיפולים אצל קלינאית תקשורת. הקורס "דרך למילים ראשונות" פוגש את ההורים בדיוק במקום הזה- ולפעמים חוסך למשפחה התרוצצות, זמן והרבה מאוד כסף. בואו לגלות עולם שלם של התפתחות שפה במקום הכי טבעי - בבית.

קלינאית תקשורת לילדים

עיכוב שפתי עשוי לגרום לילדים להתמודד עם קשיים נוספים כמו קושי עם מיומנויות חברתיות, בטחון עצמי ומילולי נמוך לצד קשיים רגשיים. ברוב המקרים, מילים ראשונות מופיעות סביב גיל שנה. אם אנו חשים בעיכוב שפתי, כדאי לקבוע מפגש התרשמות והערכה אצל קלינאית תקשורת. 

קלינאית תקשורת קרוב לבית

מחפשים קלינאית תקשורת קרוב לבית? ודאי נתקלתם בקושי משמעותי ובזמני המתנה ארוכים מאוד. המתנה לאבחון קלינאית תקשורת עשויה לארוך למעלה מחצי שנה. אז מה עושים?

תינוק בן שנה וחצי לא מדבר

כשילד מתמודד עם עיכוב שפתי, אתם, ההורים אולי מרגישים חסרי אונים. מצד אחד אתם רוצים לעזור לילדים ולקדם אותם כך שיתחילו לדבר. מצד שני, אתם עדין לא רוצים להגיע למכון להתפתחות הילד, לאבחונים ולטיפולים אצל קלינאית תקשורת.

איך לגרום לילד שלי להתחיל לדבר?

הקורס "דרך למילים ראשונות" פוגש אתכם, ההורים בדיוק בשלב הזה. כשאתם מרגישים בבטן רוצים ויכולים לעזור לילד שלכם ויודעים שכל רגע המילים הראשונות יופיעו. אם אתם רוצים לקבל כלים מקצועיים, ממני, קלינאית תקשורת, שילוו אתכם בדרך למילים הראשונות ויחסכו לכם התרוצצות, זמן וכסף- תמשיכו לקרוא.

דרך למילים ראשונות – קורס דיגיטלי להורים

אחרי שנים של עבודה קלינית: טיפולים במכונים להתפתחות הילד, בקליניקה פרטית ובהדרכות הורים, הצלחתי להגשים חלום. היום, הידע שלי נגיש וזמין לכל הורה. אני מזמינה אתכם לגלות יחד איתי עולם שלם של התפתחות שפה במקום הכי טבעי – בבית.

התפתחות שפה – למי הקורס מתאים? 

יש כמה סוגים של משפחות שנהנות מהקורס:

  • מתי מתחילים לדבר?

מתחילים לדבר בגיל שנה – הילדה שלכם נמצאת כרגע בשלב הקדם מילי? יש לכם רצון ללמוד את הדרך למילים ראשונות? רוצים לטפח את השפה שלה ולקדם אותה מהשלב בו היא נמצאת? הקורס הזה בדיוק בשבילכם.

  • למה הילד שלי לא מדבר?

הילד שלכם כבר בן שנה וחצי ועדיין לא מדבר? התפתחות השפה שלו מרגישה איטית ביחס לחברים מהגן? יתכן והוא מתמודד עם עיכוב שפתי וזקוק לעזרה. במקרה כזה אני ממליצה לקרוא את הפוסט שלי "בן שנה וחצי ולא מדבר". בפוסט אני מפרטת את חמש השלבים הראשונים שכדאי לבצע אם יש חשד לעיכוב בהתפתחות השפה.

במקרה כזה, הקורס "דרך למילים ראשונות" יכול לתת מענה מצוין להורים. הקורס הותאם במיוחד למשפחות שרוצות לקדם את הילדים בסביבה הביתית והמוכרת רגע לפני שהם נגשים לסוללת אבחונים ובדיקות במכון להתפתחות הילד.

  • כמה זמן המתנה לטיפול קלינאית תקשורת?

אם כבר נגשתם למכון להתפתחות הילד וכרגע אתם ממתינים שיחזרו אליכם עם תור לאבחון או טיפול – מדובר בזמן יקר.

חלון הזמנים ללמידה בגיל הרך הוא קריטי. התערבות מוקדמת יכולה לשנות את התמונה. פיתחתי את הקורס "דרך למילים ראשונות" כדי שזמני ההמתנה לא יהפכו למבוזבזים. אני ממש לא ממליצה לשבת ולהמתין בחוסר מעש, יש מה לעשות!

דרך למילים ראשונות – סילבוס הקורס

התוכנית הדיגיטלית בנויה מעשרה מפגשים מוקלטים. בכל מפגש אני מעניקה לכם כלים מקצועיים לעידוד הופעת המילים הראשונות.

כל מפגש בקורס באורך של בין 15 ל- 25 דקות, כדי לאפשר גם להורים עסוקים מאוד להשלים את המפגשים "על הדרך" ולהנות מהתוכן שיש לקורס להציע. 

הנה דוגמאות למספר מפגשים מהקורס:

איך להפוך את הדיבור שלי לנגיש וברור יותר?

אחד הדברים שמשפיעים מאוד על התפתחות השפה של הילדים שלנו הוא – הדיבור שלנו, ההורים. בקורס נלמד כיצד להתאים את הכמות והקצב של הדיבור שלנו אל היכולות והצרכים של הילדים. הורים מספרים שאחרי המפגש הזה, הם הבינו טוב יותר את המנגנון העומד מאחורי התפתחות השפה וראו את השינוי אצל הילדים כמעט באופן מידי.

איך נגרום לילדים להתמיד בפעילות מקדמת שפה?

משפחות רבות מדווחים על קושי לגייס את הילדים לזמני קשב ומשחק. בחלק הזה של הקורס, נלמד כיצד לרתום את הילדים ולהפוך כל אינטראקציה למשחקית יותר, מהנה יותר ומעניינת יותר כך שהם יוכלו להתמיד בפעילות משותפת. הורים שצפו במפגש הזה הרגישו שיש להם יותר כלים משחקיים ושהם נהנים יותר לבלות זמן משותף עם הילדים.

איך נעודד ג'סטות וכוונות תקשורתיות ראשונות?

מחקרים מראים שילדים שמצליחים להביע את עצמם באמצעות ג'סטות וכוונות תקשורתיות יעילות, מצליחים לפתח שפה באופן יעיל יותר בהתאם. במפגש הזה  הזה נלמד על שפת הסימנים של התינוקות ועל האופן שבו מחוות גוף משפיעות על התפתחות השפה של הילדים. הורים בשלב הזה של הקורס מדווחים שהם מצליחים לתקשר טוב יותר עם הילדים ולהעניק לילדים שלהם עוד ערוץ לתקשורת יעילה עם הסביבה בדרך למילים הראשונות.

איך אגרום לילד שלי לנסות לחקות צלילי דיבור?

שפה מתפתחת בין היתר דרך חיקוי. אבל מה עושים כשהילד שלנו לא מנסה אפילו לחקות את צלילי הדיבור? במפגש הזה נלמד יחד איך לעודד חיקוי של צלילי דיבור בדרך למילים הראשונות. הורים מספרים שאחרי הצפייה במפגש הזה, הם הבחינו בניסיונות חיקוי לא רק של תנועות גוף אלא ממש תנועות של איברי הפה בדרך לחיקוי מילים.

איך מייצרים משחק שמקדם מילים ראשונות?

שפה מתפתחת במקביל למשחק. כשאנו לומדים על התפתחות שפה, אנו לומדים גם על התפתחות משחק ולהפך. במפגש הזה תקבלו דוגמאות פרקטיות למגוון משחקים מעודדי שפה ודיבור. בנוסף, אני מזמינה אתכם כבר עכשיו להנות מהחוברת "התפתחות היא משחק ילדים" המדגימה משחקי דמיון לפי קבוצות גיל. 

הקורס עונה על שאלות נוספות:

עם אילו מילים כדאי להתחיל כשלומדים לדבר?

כמה ואיך לדבר עם הילדים?

איך להגיב שהדיבור לא מובן? איך לייצר סביבה תומכת שפה?

איך לעודד שפה באמצעות ספרים?

איך עוברים ממילה ראשונה למשפט קצר?

מתלבטים אם הקורס מתאים לכם? תכתבו לי הודעה ונחשוב ביחד.

רוצה לקבל ידע וכלים למייל?

דילוג לתוכן