חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
יום המשפחה שירים ספרים

יום המשפחה - מאגר שירים וספרים

כל הספרים והשירים האהובים מכל הזמנים

יום המשפחה הוא ממש סיבה למסיבה, בואו להזכר בספרי ילדות ושירי המשפחה האהובים בכל הזמנים

מאגר שירים וספרים מומלצים ליום המשפחה

בתור קלינאית תקשורת, אני מאוד אוהבת לשלב בטיפולים שלי בקליניקה שירים וספרים. כמעט בכל מפגש עם ילד אקפיד לשלוף ספר מתוך ידיעה שחשיפה מוקדמת לספרי ילדים משפיעה באופן ישיר על התפתחות השפה וגם על תחומים אחרים כמו דמיון, משחק, ריכוז, הסקת מסקנות ועוד!

לקראת יום המשפחה, החלטתי לייצר מאגר ספרים ושירים אהובים ולחלוק אותו אתכם! יש לכם עוד רעיונות? כתבו לי עכשיו לאינסטגרם ואוסיף כמובן!

ספרים מומלצים ליום המשפחה

אבא עושה בושות

הסיפור הקלאסי והעל זמני "אבא עושה בושות" מספר על אבא של אפרים.
אבא מיוחד, שממציא סיפורים, ועושה לבנו לא מעט בושות.
המתח עולה כאשר נערכת תחרות עוגות בגן של אפרים. אבא של אפרים מכריז שיכין לו עוגה בעצמו, ואפרים נחרד לגלות עוגה ענקית ומגעילה. הוא לא יודע שאבא שלו החביא בתוכה הפתעה.
הספר יצא לאור בשנת 1988 ונכתב על ידי מאיר שלו ואוייר על ידי יוסי עבולאפיה. ספר מלא הומור על הקשר בין ילדים להורים, על מבוכה והפתעות בלתי צפויות. 

לספר המוקרא אבא עושה בושות לחצו כאן

 

סבתא עוד פעם

הספר "סבתא עוד פעם" מספר על אהבה ללא תנאים בין סבתא לנכד שלה. אורי בן השנתיים רק מתחיל לדבר אבל כבר יודע שתי מילים חשובות – "עוד פעם!". כשסבתא שלו שומעת את הצירוף הזה- היא מוכנה לעשות הכל בשבילו. על המילים האלה הוא חוזר שוב ושוב ביום הבילוי שלו עם סבתא בתל אביב. הספר מציג זווית מרגשת ומעניק לקוראים במבט אוהב ומשעשע על יחסי הכוחות בין הקטנים לגדולים ועל היכולת של הנכדים להקסים את המבוגרים. דמות הסבתא בסיפור כמובן מזכירה לי את סבתי האהובה מרי, שהייתה עולה איתי על מתקנים בפארקי שעשועים, סוחבת אותי על גבה והייתה מוכנה ללכוד עבורי את השמש והירח אם רק הייתי מבקשת. 

לספר המוקרא "סבתא עוד פעם" לחצו כאן

וניל על המצח ותות על האף – מאיר שלו

ספר משעשע ומלא הומור על הקשר המיוחד והאוהב בין סבא ונכדה. הספר מראה לנו שבכל מבוגר, אפילו אצל סבא, מסתתר ילד שובב. סבא של הדס מגיע לבקר ומעניק לה שתי מתנות: ספר וגלידה. כשהדס נותנת לו לשמור בשבילה על הגלידה ומבקשת שיבטיח לא לאכול, סבא לא כל כך מצליח לעמוד בהבטחה. הדס לומדת מסבא ומאמצת את חוש ההומור הייחודי שלו. 

לספר המוקרא וניל על המצח ותות על האף לחצו כאן

במשפחה שלי – מיריק שניר

ספר משעשע על כך שבתוך משפחה לכל אדם צחוק שונה. הספר מדגיש את ההבדלים בין דמויות במשפחה.. הילד בסיפור מציג את משפחתו בכך שמתאר את הצחוק של כל אחד מהם. בתוכנית פרפר נחמד יצרו גרסה של שיר לספר המצוין והנה היא כאן:

לשיר – סיפור "במשפחה שלי" מהתוכנית פרפר נחמד לחצו כאן

שירים בנושא יום המשפחה

רוצה לקבל ידע וכלים למייל?

דילוג לתוכן