שפה מרגשת אותי. הבלוג!

הורים יקרים, ברוכים הבאים לבלוג שלי! 

כאן אני לא רק קלינאית תקשורת! אני אמא, מלווה התפתחותית ומדריכת הורים ולכן יש פה מכל טוב! מפעם לפעם אפרסם בו מידע מקצועי, תוכן מעשיר ורעיונות מעוררי השראה בנושאים שונים מתחום התפתחות הילד. 

*הבלוג אינו מחליף ייעוץ, אבחון, הדרכה וטיפול פרטני.

האם הילד שלי מקובל? האם הוא מרגיש רצוי בקרב חבריו בני גילו? האם יש לו חבר או חברה טובים במיוחד? כיצד הוא פותר מריבות? האם הוא בעל בטחון ודומיננטי באינטראקציה חברתית?
לשבת עם ילדים על הרצפה ולשחק איתם, זו ללא ספק המתנה הגדולה ביותר שאפשר לתת לילדים. אם אתם שואלים את עצמכם, למה ילדים משחקים? לא מוצאים את הזמן או הנחת לשבת עם ילדים על השטיח ולשחק או לא לגמרי מבינים למה זה כל כך חשוב, אנסה לפרט כאן כיצד משחק משפיע על כל תחומי ההתפתחות של הילדים,
בקבוצות ליווי התפתחותי להורים טריים אני ממליצה ומדגימה אילו משחקים מתאימים ממש מגיל לידה ומתאימים לעידוד זמן בטן עם תינוקות
בתור קלינאית תקשורת, שואלים אותי אילו ספרים מומלצים לילדים. אני כמובן מדגישה עוד ועוד שאין כזה דבר ספר לא מומלץ. ועדיין- כשהורים מבקשים לקבל ממני רשימת ספרים, זו הרשימה שאני נהנת להקריא בקליניקה וגם בבית
תורים פנויים לקלינאית תקשורת בשעות נוחות – יש כזה דבר? הורים רבים שואלים אותי מה לעשות עם זמני ההמתנה הארוכים לקלינאית תקשורת? בפוסט הזה אנסה לתת מענה לשאלה תוך התייחסות לחשיבות של התערבות מוקדמת ומעורבות ההורים בטיפול.
בתור קלינאית תקשורת הורים רבים שואלים אותי איך ללמד את הילד שלהם אנגלית או באיזו שפה כדאי להם לדבר עם הילדים?
בתור קלינאית תקשורת שואלים אותי איזה משחקים מומלצים לילדים? באיזה גיל אפשר להתחיל לשחק לוטו? איך לוטו משפיע על התפתחות השפה? איזה לוטו כדאי לקנות?
בתור קלינאית תקשורת, אני נשאלת לגבי שפת הסימנים של התינוקות או בעצם הבעת כוונות תקשורתיות לפני הופעת המילים הראשונות, בפוסט הבא נעמיק יחד ונלמד למה כדאי ללמד את שפת הסימנים של התינוקות ואיך לעשות את זה נכון?
הגעתם לגיל שנה והחלו להופיע צעדים ראשונים? את הפוסט הזה אתם לא רוצים לפספס! אורלי נייגר, פיזיותרפיסטית התפתחותית מעניקה לנו הצצה לעולם התפתחות ההליכה ועל היכולת של ילדים לעמוד על שלהם (תרתי משמע!)
כששואלים אותי – מתי להתחיל להקריא לתינק? אני עונה שאין גיל מוקדם מדי להתחיל לקרוא! רוצים לדעת למה? כנסו וצפו בהדרכה לייב בשיתוף עם דר' גליה דאובה פישמן, יוצרת הבלוג "לשבת – לקום" בה אנו מעניקות השראה וידע מקצועי בכל הקשור לספרים לפעוטות.

רוצה לקבל ידע וכלים למייל?

דילוג לתוכן