שפה מרגשת אותי. הבלוג!

הורים יקרים, ברוכים הבאים לבלוג שלי! 

כאן אני לא רק קלינאית תקשורת! אני אמא, מלווה התפתחותית ומדריכת הורים ולכן יש פה מכל טוב! מפעם לפעם אפרסם בו מידע מקצועי, תוכן מעשיר ורעיונות מעוררי השראה בנושאים שונים מתחום התפתחות הילד. 

*הבלוג אינו מחליף ייעוץ, אבחון, הדרכה וטיפול פרטני.

בתור קלינאית תקשורת שואלים אותי איזה משחקים מומלצים לילדים? באיזה גיל אפשר להתחיל לשחק לוטו? איך לוטו משפיע על התפתחות השפה? איזה לוטו כדאי לקנות?
בתור קלינאית תקשורת, אני נשאלת לגבי שפת הסימנים של התינוקות או בעצם הבעת כוונות תקשורתיות לפני הופעת המילים הראשונות, בפוסט הבא נעמיק יחד ונלמד למה כדאי ללמד את שפת הסימנים של התינוקות ואיך לעשות את זה נכון?
הגעתם לגיל שנה והחלו להופיע צעדים ראשונים? את הפוסט הזה אתם לא רוצים לפספס! אורלי נייגר, פיזיותרפיסטית התפתחותית מעניקה לנו הצצה לעולם התפתחות ההליכה ועל היכולת של ילדים לעמוד על שלהם (תרתי משמע!)
כששואלים אותי – מתי להתחיל להקריא לתינק? אני עונה שאין גיל מוקדם מדי להתחיל לקרוא! רוצים לדעת למה? כנסו וצפו בהדרכה לייב בשיתוף עם דר' גליה דאובה פישמן, יוצרת הבלוג "לשבת – לקום" בה אנו מעניקות השראה וידע מקצועי בכל הקשור לספרים לפעוטות.
בתור קלינאית תקשורת – התפתחות השפה היא המומחיות שלי! הנה כמה שאלות שחוזרות על עצמן במפגשי הדרכות הורים שאשמח לחלוק יחד אתכם.
קלינאיות תקשורת רבות מבקשות ממני המלצה על משחקים לשדרוג הקליניקה במחירים נוחים. הנה המלצות שלי על משחקים לעידוד שפה ותקשורת.
מתי הילד שלי צריך להתחיל לדבר? מתי מופיעות המילים הראשונות? אם הילד מחקה אותי וחוזר אחרי – זה נחשב מילה ראשונה? המילים הראשונות של הילד שלי לא דומות לשפה, מה לעשות? איך ללמד את הילד שלי להתחיל לדבר? הילד שלי בן שנה וחצי ועדיין לא מדבר, מה לעשות?
בתור קלינאית תקשורת שעובדת עם ילדים ומתבגרים המתמודדים עם קשיים חברתיים, הורים שואלים אותי איך משפרים מיומנויות חברתיות אצל ילדים? אילו סרטונים יכולים ללמד חשיבה חברתית? איך לגרום לילד שלי להביע רגשות? בפוסט הבא אציג דוגמאות לסרטונים קצרים שיעזרו לשכלל כישורים חברתיים
כשהחלטתי לסיים להניק את רונה, הוצפתי מחשבות ופחדים: איך מתחילים לסיים להניק? איך יראו הלילות? האם זה ישפיע על הקשר שלנו? איך עושים את זה בהדרגה ונכון? חיפשתי מידע, בספרים ובמדיה, מצאתי מעט מאוד. יצאתי לדרך: שלבתי כלים מעולם הטיפול בתקשורת והורות היקשרותית והצלחתי! מייד עם סיום התהליך, עיבדתי אותו שלב אחרי שלב ויצרתי הרצאה לאמהות כמוני, שרוצות לסיים להניק ולא יודעות מאיפה להתחיל.
האם כדאי לדבר באנגלית כדי שהילדים לא יבינו? מה קורה כשאנחנו מדברים בשפה שהילד לא מבין? איך אפשר לשוחח בצורה שתכבד את כל הנוכחים בחדר? מה לעשות אם ממש אין ברירה?

רוצה לקבל ידע וכלים למייל?

דילוג לתוכן